top of page

GÜNEY AMERiKA   

KOLOMBİYA,Bogota 

PERU,Cusco, Aguas Calientes, Machu Picchu

BREZİLYA, Iguazu & Rio De Janeiro

İrfan Bıyık  '19

EURO 4,250  + KDV

Büyük caddeleri, yeni restoranları, iddialı mağazaları, şehrin sömürge döneminden kalan mimari dokusu, dev duvar resimleri, bisikletleri, yürüyüş yolları ve kahvesi ile gözalıcı Kolombiya'nın kalbi Bogota...

Renkleri, gizemleri, coco yaprakları, İnka Medeniyeti, Machu Picchu'su, yüzyıllardır devam eden gelenekleri ile 

baş döndürücü ülke Peru...

Amazon ormanları, karnavalları, teneke evlerle dolu semtleri, futbolu ve tabii ki Iguazu Şelaleleriyle Brezilya...

PROGRAM

 

11 Aralık 2019

İstanbul - Bogota

Thy'nın saat 02:05 uçuşu ile Kolombiya’nın başkenti Bogota'ya hareket. 08:05'te varışın ardından dünyanın deniz seviyesinden 2625 metre yüksekliğiyle 3.şehri olan Bogota merkezine transfer. ( Yükseklikte Bolivya'nın başkenti La Paz 1., Ekvator'un başkenti Quito 2.sırada ) Kırmızı tuğlalı evlerinden dolayı kırmızı şehir olarak da bilinen ve 8 milyonluk nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehri olan Bogota’da tarihi şehir bölgesi, Bolivar Meydanı ve ünlü Bolivar Katedral'ini gördükten sonra dinlenmek üzere otelimize giriş. 

 

12 Aralık 2019

Bogota - Cusco

 

Saat olarak günün en uygun direk uçuşu sabah 06:45’te olduğu için, otelimizden 04:15'te ayrılarak havalimanına geliyor Peru’nun en güzel şehirlerinden Cusco'ya hareket ediyoruz. Dünyanın önemli imparatorluklarından İnka'ya başkentlik yapmış ve her yıl 1 milyona yakın ziyaretçi tarafından ziyaret edilen bu şehirde Plaza De Armas, Historic Quarter, yapımı 70 yıldan fazla sürmüş ve 100 tonun üzerinde ağırlığı olan taşlardan oluşan ihtişamlı Sacsayhuaman kalesini gördükten sonra otelimize giriş. 

 

13 Aralık 2019 

Cusco - Aguas Calientes  

 

Kahvaltının ardından gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 3 saat 45 dakika kadar sürecek olan ve manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan ve durgun su anlamına gelen Aguas Calientes köyünde son buluyor. Ertesi gün çıkacağımız Machu Picchu'nun oksijen oranına ayak uydurmak için bugün bol su içiyor ve kendimizi çok yormadan istirahat etmek için otelimize giriş yapıyoruz.

 

14 Aralık 2019

Aguas Calientes - Machu Picchu - Cusco

 

Bu sabah asırlarca gizli kalmış ve 1911 yılında Amerikalı kaşif Hiram Bingham tarafından keşfedilmiş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya hareket ediyoruz. 1400’lü yıllarda yapılmış ve inşaasından 100 yıl sonra terkedilmiş, modern tarihçilerin gizemini henüz tam olarak çözemediği, bölgenin eşsiz ve büyüleyici mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da kentin kalesini, teraslarını ve tören alanlarını ziyaret ettikten sonra Aguas Calientes tren istasyonuna geçerek trenle Cusco'ya dönüyoruz. 

 

15 Aralık 2019

Cusco - Iguazu

 

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile dünyanın güzelliğiyle haklı olarak hayranlığını kazanmış Arjantin ve Brezilya sınırında yeralan, dünyanın en çok turist çeken doğal parklarından ve yine dünya miras listesine dahil edilmiş Iguazu'ya hareket ediyoruz. Burada yapacağımız keyifli bir yürüyüşün ardından Iguazu'nun Brezilya kısımında kalan otelimize geçiyoruz.

 

16 Aralık 2019 

Iguazu - Rio De Janeiro 

 

Bu sabah iki farklı nehrin Curitiba şehri yakınlarında birleşmesiyle oluşan Iguazu şelalelerini ziyaret etmek için otelimizden ayrılıyoruz. Toplam genişliği 2700 metre olan, saniyede ortalama 1.700 metre küp, uzun yağışlardan sonra ise yine saniyede 7.000 metre küpe çıkan suyun iki basamak halinde, 75 metreden aşağı döküldüğü bu doğa harikasını seyir teraslarından ve botumuzdan izledikten sonra etrafındaki küçük yerleşim bölgeleriyle beraber yaklaşık 10 milyon nüfusuyla Brezilya’nın ikinci, Amerika kıtasının ise altıncı en kalabalık şehri olan Rio'ya hareket etmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. 

 

17 Aralık 2019

Rio De Janeiro  

 

Bugün özel aracımız ile modern dünyanın Yedi Harikasından biri olan, yaklaşık 40 metre uzunluğu ve tonlarca ağırlığıyla tüm Rio de Janeiro’ya tepeden bakan Corcovado'daki Hz İsa Heykeli’ni yakından görüyor, ardından teleferiklerle Guanabara Körfezi’nin harika manzarasına sahip Sugar Loaf Tepesi’ne çıkıyoruz. 396m yüksekliğinde ve Rio'nun sahil şeridi üzerinde yer alan bu tepe, ismini tıpkı bir şeker kamışına benzeyen görüntüsünden alıyor.  İki kademeli olarak çalışan teleferikle önce Urca'yı görüyor ardından Sugar Loaf Tepesi'ne geçiyoruz.

 

18 Aralık 2019 

Rio De Janeiro - Istanbul 

 

Bu sabah şehrin merkezine hareket ederek dar caddeleri, meydanları ve tarihi binalarıyla meşhur Candelaria'yı keşfediyor, Kraliyet Saray’ının bulunduğu Rio'nun en güzel bölgelerinden Praça XV ile Travesso Marketi'ni ziyaret ediyoruz. Güzel atmosferiyle şehrin en ünlü pastanelerinden birinde yapacağımız molanın ardından havalimanına transfer oluyor ve Sao Paulo'ya gerçekleştireceğimiz kısa uçuştan sonra bizi bekleyen Thy uçağıyla İstanbul’a dönüyoruz. 

 

19 Aralık 

 

İstanbul’a varış.

OTELLER

Grand Hyatt Bogota, Radisson Kolombiya 

https://www.hyatt.com/en-US/hotel/colombia/grand-hyatt-bogota/boggh

*********

 

JW Marriott Cusco, Peru

https://www.marriott.com/hotels/travel/cuzmc-jw-marriott-el-convento-cusco/

*********

Sumaq Machu Picchu

 

https://www.machupicchuhotels-sumaq.com

*********

Belmond Iguazu

https://www.belmond.com/hotels/south-america/brazil/iguassu-falls/belmond-hotel-das-cataratas/

*********

 

Fairmont Rio De Janeiro

https://www.fairmont.com/destinations/development/copacabana/

************************

 

Fiyatlara kahvaltılar, Güney Amerika'daki tüm iç hat uçuşlar, giriş ücretleri ve tren biletleri dahil olup, THY bileti ve kahvaltı dışındaki yemekler hariçtir... Fiyata KDV eklenecek ve fatura kesilecektir.

Screen Shot 2019-11-01 at 5.09.16 AM.png
Screen Shot 2019-11-01 at 5.09.16 AM.png
Screen Shot 2019-11-01 at 5.09.16 AM.png
Screen Shot 2019-11-01 at 5.09.16 AM.png

IRFAN  BIYIK STYLE OF TRAVEL

 

  • Private touring with your own personal guides and drivers

  • Accommodation in the very best luxury hotels

  • Firsthand, sophisticated destination knowledge and recommendations 

  • Tailor made itineraries that perfectly fit your preferences, interests and schedule

  • Upgrades

  • VIP and fast-track airport assistance in many destinations, performance tickets, skipping lines during touring whenever possible, top restaurant reservations, private airport transfers, internal transportation

  • Around-the-clock support in each destination during your trip

  • Unique, insider travel experiences and access to Irfan Biyik network of experts around the world

bottom of page